Prigimtinis Atsparumas Aprangoje

Tekstilės menininkė laimėjo “Honoring the Future®” tvarumo apdovanojimą Smithsonian Craft2Wear parodoje Prizas skiriamas už menininkės darbą klimato kaitos srityje.
Praėjusį vakarą Vašingtone vykusiame prestižinės 2018 m. Smithsonian Craft2Wear Show atidaryme Kopenhagos (Niujorkas) menininkė Vilma Mare laimėjo “Honoring the Future® Sustainability Award” apdovanojimą. Šiuo nacionaliniu apdovanojimu, už kurį skiriama 150 JAV dolerių premija, įvertinamas menininkas, kurio darbai šviečia visuomenę apie klimato kaitą arba įkvepia ar modeliuoja tvarų atsaką į klimato kaitą. Laimėjęs menininkas kuria drabužius, įkvėptus “vietinių kultūrų, kurios gyvena tvariai dėl savo vidinių įsitikinimų, saugančių gamtą ir išlaikančių visus jos elementus (ugnį, vandenį, orą ir dirvožemį) švarius, ekologinės harmonijos ir ekologinės išminties”. 
Kilusi iš Lietuvos, kurią paliko 1990 m., Mare siekia užmegzti ryšį su senovės baltų civilizacijos senojo pasaulio apdairumu. Kurdama unikalius modelius, ji naudoja natūralius pluoštus (taip pat ir pamušaluose): “Aš imu senovinius vietinius simbolius ir pamažu rankomis juos perdirbu į dėvimą, komunikacinį meną, pridėdama kultūrinį ir istorinį aspektą. Sluoksniuoju ir rankomis susiuvu tuos sluoksnius puošnia tvarka, tada atveriu viršutinius sluoksnius, kad pačioje apačioje matytųsi įskaitomas vietinės sąmonės ženklas, žinia (sena kaip žmonijos istorija!) apie pagarbą gyvybei, vaisingumui, šeimai ir Žemei. Kviečiu moteris ir vyrus tęsti sąmoningą protą ir gyvenimo būdą.” 
“Tvarumo apdovanojimu pristatomas menas, kuris patraukia mūsų dėmesį ir verčia susimąstyti apie klimato kaitos problemų sprendimą priimant kasdienius gyvenimo būdo sprendimus”, – pastebi organizacijos “Honoring the Future” direktorė Fran Dubrowski. “Mare meniškumas kviečia mus susimąstyti apie laikus, kai žmonės gyveno darniau su gamta, ir sugrąžinti daugiau tos darnos į šiuolaikinę kultūrą”, – priduria F. Dubrowski. 
Tvarumo apdovanojimas yra partnerystės tarp organizacijos “Honoring the Future” ir Smitsono moterų komiteto rezultatas. Darbus vertino Smithsonian Provenance Research Initiative direktorė Jane Milosch. Organizacija “Honoring the Future” yra pelno nesiekianti organizacija, siekianti panaudoti meno galią švietimui, įgalinimui ir visuomenės įtraukimui į veiksmus, susijusius su klimato kaita. 
Smithsonian Women’s Committee yra savanorių organizacija, teikianti dotacijas ir siekianti įgyvendinti Smithsonian misiją didinti ir skleisti žinias. Smithsonian Women’s Committee rengia Smithsonian Craft2Wear Show, kad gautų lėšų dotacijoms, skirtoms švietimui, informavimui ir moksliniams tyrimams 19 Smithsonian muziejų ir galerijų, devyniose mokslinių tyrimų įstaigose, 20 bibliotekų ir Nacionaliniame zoologijos sode remti. 
“Smithsonian Craft2Wear Show” yra kuruojama unikalaus dėvimo meno paroda, skirta Smithsonian. 
2018 m. paroda tęsiasi iki spalio 6 d. Nacionaliniame statybos muziejuje, 401 F St., NW (Judiciary Square metro stotis) Vašingtone; joje eksponuojami 60 pripažintų drabužių, papuošalų ir aksesuarų dizainerių darbai, kurie visi buvo pakviesti teikti paraiškas Tvarumo apdovanojimui gauti.
Dizaineriai
Įmonės ir gamintojai
Mare_Vilma_PROFILE_image5 – Vilma Mare
Dievaite habit – Vilma Mare
Deive habit 2D – Vilma Mare
[UNSET] – Vilma Mare