Kultūros startuolis „Slapta meilė” - juvelyrika

JULIA JANUS ir RIBAS JEWELLERY
KILMINGA JUVELYRIKA\\
Jie susituokė slapta. Būsimasis Karalius išvyko iš Vilniaus į Krokuvą norėdamas įtikinti savo tėvus kad jie pripažintų Barborą teisėta žmona. Jo mylimoji liko Vilniuje. Pusę metų truko Žygimanto Augusto kelionė. Visą tą laiką įsimylėjėliai siuntė vienas kitam romantiškus laiškus ir kas kartą prie laiško pridėdavo po meilės patvirtinimą- nuostabų juvelyrinį papuošalą..
Ilgai kovojęs už savo meilę, Žygimantas Augustas pasiekė, kad Barbora būtų pripažinta teisėta jo žmona ir karūnuota Lietuvos Didžiąja Kunigaikštiene ir Lenkijos Karaliene.
Žygimantas Augustas rengėsi juodai ir kolekcionavo juvelyrinius papuošalus iš aukso ir brangakmenių. Barbora labai mėgo perlus. Visi jos rūbai buvo dekoruoti perlais, o vestuvinis perlų galvos papuošalas tapo Europos juvelyrikos sensacija. Kasdien karaliaus rūmų gėlininkai išdekoruodavo Karalienės Barboros kambarius puokštėmis iš jos mėgstamiausių gėlių: rožių, levandų ir našlaičių.
Šioje kolekcijoje sidabro ir aukso, perlo ir juodo deimanto derinys augalinio stiliaus papuošale simbolizuoja amžiną Vilniaus romantišką meilę.
APLINKA\\
Kolekcija eksponuojama kavinėje ,kuri vadinasi Augustas & Barbora Love Story Café. Stiklių gatvėje, virš kavinės siūbuoja Kotrynos Čalkaitės meninė instaliacija „Karalienės Barboros gėlės“.
Sąmoningai pasirinkta lokacija pabrėžia projekto Slapta meilė kompleksiškumą. Dizainerė Julia Janus kartu su Stiklių gatvės bendruomene siekia įvietinti Barboros Radvilaitės 500 metų istoriją Vilniaus senamiesčio gatvėse.
Dizaineriai
0G8A5370