Klounų Visuomenė

Nors šiais laikais klounai tėra laikomi juokdariais, viešai apsikvailinančiais vardan publikos juoko, šie personažai susiformavo per daug šimtų metų daugiakultūrės istorijos. Klounų personažai – itin įvairialypiai. Tai atspindi ne tik jų stilių gausa, bet ir ilgametė istorija bei tarpkultūrinis kontekstas.
Klounai ar į juos panašūs personažai nuo seno buvo neatsiejama įvairių kultūrų ir visuomenių dalis, šiais laikais apie klounus yra daug skirtingų nuomonių. Nors vieniems klounai primena linksmas vaikystės akimirkas, o kitiems gali sužadinti košmariškus sapnus, faktas, jog šie personažai mūsų šiuolaikinėje visuomenėje atlieka daug svarbesnį vaidmenį, yra nenuginčijamas.
Spalvingo juokdario personažas per kelis egzistavimo tūkstantmečius atliko begales pareigų įvairiuose visuomenės luomuose ir kontekstuose, tačiau šiandien klouno konceptas toli gražu nėra toks įvairialypis. Didelė dalis klounų istorijos ir interkontekstualumo yra prarandama šiuolaikinėms medijoms fokusuojantis tik ties vienu ar keliais klouniškumo pavyzdžiais. Filmuose, knygose, ir serialuose klounai dažnai yra perteikiami kaip paviršutiniški, vieną bruožą teturintys personažai, o ilga jų istorija yra supaprastinama arba tiesiog ignoruojama.
Klounai medijos dėka įgauna vis didesnį negatyvumo šešėlį, kuris persekioja ne tik pačius klounus, bet ir asmenis, kurie su klouniškumu neturi jokių sąsajų. Tokie žodžiai kaip ,,klounas“ ar ,,cirkas“ vis dažniau internete naudojami kaip įžeidimas arba tiesiog noras skleisti negatyvumą platformose ar tikrame gyvenime.
Autorine kūrybinė kolekcija, kuriai yra suteiktas pavadinimas – ,,The Clown Society“ (angl. kounų visuomenė) norėta priartinti žmogų prie klouno ir kloniškumui suteikti naujas spalvas, įvesti į kasdieninį gyvenimą ir suteikti pozityvumo žodžiui ,,klounas”.
Šis terminas skatina susidaryti įspūdį, jog klounai yra neatskiriami nuo visuomenės. Tam daug įtakos turi itin ilga ir įvairialypė klounų istorija, besivystanti iki šių dienų ir daranti neišvengiamą poveikį mūsų visuomenei. Galima teorizuoti, jog kiekviename individe yra dalelė klouno.
Ši kolekcijai įgivendinti buvo pasitelkta įvairios medžiagos, iš pirmo žvilgsnio sudarančios eklektiškumo ir chaoso įspūdį. Tai buvo daroma sąmoningai, siekiant atspindėti klounams itin būdingą spontaniškumą bei nepaklusimą nusistovėjusioms estetikos normoms ar taisyklėms. Kolekciją įkvėpė klounų istorija, jų rūbų formos, stiliai, gausa ir kintantis pasaulis. Kolekcijos žinutė yra perteikiama per tam tikras detales. Viena tokių yra rūbo kritimo perteikimas. Krentančios kelnės vaizduoja gėda ir nesėkmę. Išdidintos formos ir bandymas pakeisti žmogaus anatominė struktūrą rūbų pagalba, norint pagerbti klouniškumo istorijos faktus ir raidą. Pasirinktas stiprus, aštrių formų siluetas, daug spalvų, norint perteikti klounų išskirtinumą ir linksmumą, lankstumą ir stiprumą. Kolekcijos idėja yra visuomenės standarto neatitikimas ir dėmesys detalėms, kurių žmonės turėtų vengti, ar netgi ,,badyti pirštais’’, išjuokti, tokiu būdu kvestionuojant klouniškumo supratimą visuomenėje.
Įmonės ir gamintojai

No posts found!

1.1_Virseli dalis
2Plancetas
5Plancetas
1Plancetas
3Plancetas